Doğa Okulu Günü

Anaokulları ve ilkokulların öğrencileriyle birlikte Doğa Terapi Evi’nde bir tam gün geçirmeleri şeklinde düzenlenmiş olan programda öğrenciler Orman Banyosu yaparak doğayla ve doğal olarak kendileriyle temaslarını artıracaklar, kendi duygu, düşünce ve davranışlarına dair farkındalık geliştirecekler, kendilerini doğanın döngüsünün ve muhteşem bütünlüğünün bir parçası olarak hissedecek ve duygusal olarak dengelenecekler.

Doğal oyun zamanında (tamamen kendi seçimleri doğrultusunda) ağaca tırmanabilir, çamurdan pasta yapıp pastanesinde müşterilerine ikram edebilir, otların üzerine uzanıp kitap okuyabilir, kumda vakit geçirebilir, bahçedeki mısırları sulayabilir, merceğiyle doğaya daha yakından bakabilir, doğal mandalalar yapabilir, dürbünle kuşları seyredebilirler.

Karınları acıktığında bıçaklarıyla ağaç dallarından yaptıkları şişlerine ekmek hamurlarını geçirip, kendi yaktıkları ateşte pişirecek, hep birlikte bir yemeği hazırlayıp pişirmenin keyfiyle karınlarını doyuracaklar.

Yaz okulu programınızda olmasını isteyebileceğiniz Doğa Okulu Günü hakkında ayrıntılı bilgi almak ve randevulaşmak için bizi arayabilirsiniz.

error: Content is protected !!